I. PTU (PROTRAINUP)
Trener zobowiązany jest do posiadania konta w dzienniku PTU celem utrzymywania aktualnej listy zawodników, sprawdzania obecności, wprowadzania danych zawodników, wprowadzania aktualnego harmonogramu treningu oraz meczy (w tym, w przypadku wyjazdowego meczu – koniecznie godziny i miejsca zbiórki – w celu zamówienia transportu)

Na pierwszym treningu dodajemy Imię zawodnika, uzupełniamy resztę danych w przypadku doniesienia dokumentów.

Dla lepszej organizacji możemy utworzyć konta dla zawodników, wystarczy wpisać ich adres email i kliknąć DOSTEP po czym Zapisać zmiany, system sam wyśle maila z ustawieniami konta.
Proszę przekazać że najlepsza do obsługi jest APKA.
Co zyskujemy dzięki temu? Zawodnicy będą widzieli terminarz treningów oraz rozgrywek, trener może wysyłać powołania na mecz, po czym u zawodników wyskakiwać będzie komunikat w celu potwierdzenia obecności, podobnie można zrobić z treningami, zawodnicy mogą zgłaszać swoją obecność oraz nieobecność. Są też grupowe czaty przez które można się komunikować. Ogłoszenia w których widzimy kto przeczytał.

UWAGA SYSTEM PTU jest z integrowany z Łączy Nas Piłka, dzięki czemu liga oraz harmonogram jest pobierana z systemu, jeśli nie mamy pobranego meczu albo jest błąd wystarczy że wejdziemy w Rozgrywki > Zaimportuj mecze
W celu pobrania statystyk zawodników (bramki, czas gry, żółte i czerwone kartki) wystarczy uzupełnić skład w PTU, jeśli tego nie zrobimy i uzupełnimy skład w meczu który się odbył system sam podpowie zawodników którzy byli w protokole meczowym.
Wszystkie problemy proszę zgłaszać do zarządu.

II. Zebranie dokumentów od rodziców
Jakie są wymagane dokumenty?

1.Umowa darowizny – na podstawie której rodzice wpłacają składki do klubu, – W każdym roku nowa umowa
2.Ankieta
Czy jest wymagana dla danego zawodnika i skąd wiemy że jest potrzebna?
Jeśli zawodnik dopiero dołączył lub nie ma w PTU jeszcze danych takich jak dane kontaktowe do opiekunów lub NUMER LICENCJI wtedy koniecznie potrzebna jest jeszcze Ankieta!

To na jej podstawie Trener wypełnia resztę danych o zawodniku, typu (imię, nazwisko, data urodzenia, dane opiekunów, po wpisaniu adresu email rodzica zostanie utworzone konto rodzica – gdzie będzie mógł sprawdzać składki, obecność na treningach itd. Nie każdy chce z tego korzystać, ale polecamy, dzięki temu zyskujemy szybki kontakt do rodzica.

Wskazówki odnośnie apki  jak i inne informacje dla rodzica są tutaj:
https://gromwolsztyn.pl/wskazowki-dla-rodzica/
Można przekazać link rodzicom lub powiedzieć że wszystkie informacje są na stronie.

3.Formularz PZPN – jest wystawiany na podstawie Ankiety dostarczonej do zarządu – można przekazać rodzicom że będzie potrzebne zdjęcie do tego Formularza.
Dostępny będzie dopiero po oddaniu ankiety do zarządu.

4.Karta badań jeśli nowy zawodnik (Pilnowanie badań zawodników)
Karta badań dostępna jest do pobrania w PTU oraz na stronie internetowej

5.DEKLARACJA GRY AMATORA na dany sezon – wymagana co roku od każdego zawodnika (od Młodzika w górę) Do pobrania na stronie internetowej

6.Zwolnienie z klubu – w przypadku gdy zawodnik przychodzi z innego klubu, będzie potrzebne zwolnienie z pieczątką klubu.

7.Oświadczenie rodzica – potrzebne do certyfikacji (roczniki 2015 młodsze)

ZAWODNIK ZAREJESTOWANY W KLUBIE

Jeśli zawodnik w PTU ma uzupełnione dane rodziców oraz numer licencji, wymaganymi dokumentami raz do roku jest Umowa Darowizny, Deklaracja gry na dany sezon, Badania, Oświadczenie rodzica w przypadku Certyfikacji w grupie.

PRACA DODATKOWA – DODAWANIE ZAWODNIKÓW W SYSTEMIE KLUBY24
Jeśli nasz zawodnik nie posiada jeszcze w PTU numeru licencji, sprawdzamy czy jest dodany w kluby24, jeśli nie, możemy go dodać sami:
Zakładka Zawodnicy > Lista zawodników, wyszukujemy go, jeśli nie ma, klikamy DODAJ ZAWODNIKA
wypisujemy potrzebne dane z ANKIETY typu Imię, Nazwisko, Pesel, Adres itd. pobieramy formularz PZPN i oddajemy zawodnikowi do wypisania oraz przyniesienia razem ze zdjęciem (Zdjęcie jest wymagane) Po otrzymaniu formularza, trzeba go podbić pieczątką klubową oraz podpisać, skanujemy go i dodajemy go w miejscu WNIOSKI O PRZYJĘCIE DO KLUBU > po dodaniu musimy jeszcze kliknąć, WYŚLIJ DO ZPN – i czekamy aż ZPN potwierdzi lub nie. Zazwyczaj trwa to kilka dni.

III. Pilnowanie Uprawnienia zawodników do gry w drużynie.

Jeśli zawodnik posiada już numer licencji i jest w klubie, trzeba uprawnić go do gry w danej drużynie.
Obowiązkiem trenera jest dopilnowanie by wszyscy zawodnicy z dziennika PTU byli uprawnieni do gry.
Każdy trener powinien mieć dostęp do klubowego systemu kluby24.pzpn.pl w celu sprawdzenia listy uprawnionych zawodników. Jeśli nie ma konta powinien złożyć stosowny wniosek w systemie PZPN24.pl
Klikamy tam:

Nowa funkcja – pracownik klubowy

IV. Sporządzanie protokołów meczowych w systemie kluby24

Obowiązkiem trenera jest sporządzanie protokołów meczowych w systemie kluby24.pzpn.pl wpisywanie tam odpowiednich numerów (takich samych jak w dzienniku PTU – dzięki temu integracja sama pobierze statystyki zawodników), w przypadku uczestniczenia w turniejach obowiązkiem jest wypełnienie odpowiedniego protokołu i dostarczenie gospodarzowi.

W przypadku kontuzji na meczu zawodnika, trener musi upewnić się że odpowiedni wpis znalazł się w protokole sędziowskim

Jeśli trener jest gospodarzem turnieju jest odpowiedzialny za przekazanie odpowiednich protokołów gospodarza do WZPNu, wraz z pieczątką medyka.

V. Pilnowanie strojów klubowych

Drużyny od Młodzika w górę otrzymują stroje od klubu (koszulka, spodenki, getry), jednak dużo rodziców zakupuje stroje na treningi, więc bardzo często np. w młodzikach wystarczy sama koszulka meczowa z odpowiednim numerem. Trener odpowiedzialny jest za rozdysponowanie ich oraz o ich powrót po sezonie. Często trenerzy dawają sprzęt do domu i odbierają po sezonie. Można też odbierać po każdym meczu i rozdawać przed – wtedy jednak trener też odpowiada za ich odpowiednią czystość.
Zarząd w celu ułatwienia prowadzenia ewidencji sprzętu prosi o przeprowadzenie 2 razy na rundę (na początek oraz pod koniec) inwentaryzacji sprzętu zawodniczego poprzez odpowiedni formularz:
AKADEMIA:
https://gromwolsztyn.pl/inwentaryzacja-akademia/
Senior:
https://gromwolsztyn.pl/inwentaryzacja-senior/
Ważne:
W przypadku oddania sprzętu przez zawodnika powinien też wypełnić formularz zdania sprzętu na który można wejść poprzez odpowiednie linki Inwentaryzacji.


VI. Pilnowanie badań zawodników

Według regulaminu WZPN za badania zawodników odpowiada kierownik drużyny a w przypadku braku takiej funkcji, pierwszy trener.
Badania odbywają się 2 razy do roku (Wrzesień – Marzec)  – termin badań ustalany jest na miesiąc przed.

Badania wprowadzane są do PTU, można sprawdzić w łatwy sposób: Raporty – Raporty szczegółowe – Raport medyczny

W przypadku doniesienia badań w innym terminie trener zobowiązany jest do dostarczenia do odpowiedniej osoby i dopilnowanie wpisania ich do systemu.
Rodzic może zrobić badania na własną rękę u lekarza rodzinnego. W każdym przypadku badania ważne są pół roku od dnia odbycia.

VII. Sprzęt klubowy

Po każdej rundzie obowiązkiem trenera jest przeprowadzenie inwentaryzacji sprzętu poprzez formularz dostępny tutaj:
https://gromwolsztyn.pl/sprzet-trenerow/

Wszystkie zapotrzebowania na sprzęt zgłaszamy tutaj:

https://gromwolsztyn.pl/zamow-sprzet/

Pierwszeństwo zamówień mają trenerzy, którzy szybciej przeprowadzili Inwentaryzację sprzętu po ostatniej rundzie.

VIII. Sprawdzanie harmonogramu meczów

Trener zobowiązany jest do sprawdzania harmonogramu meczów na stadionie, tam też jest informacja o zorganizowanym transporcie oraz medyku

Proszę Trenerów o sprawdzanie na bieżąco czy jest wszystko ok – do Arkusza ma dostęp tez MOSIR by nie było niedomówień co do terminu meczu.
Mecze są też w tygodniu (Pon-Pt) więc proszę sprawdzać jak się pokrywają z treningami

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yXPUu0PiCrG91_YFy1cCqJoMu_78rHzLbpTf_Cq5evo/edit

IX. Trening

Trenerzy zobowiązują się do przestrzegania harmonogramu treningowego MOSIR – pobrania kluczy do odpowiednich szatni z recepcji, odbycia treningu na wyznaczonym miejscu, po treningu pozostawienia czystości w szatniach oraz dopilnowania, by klucze wróciły na recepcję. W uzasadnionych przypadkach klucze przekazać mają następnemu trenerowi.

X. Bidon

  Bidon jest dla każdego nowego zawodnika w klubie! Pamiętaj gdy ktoś odda umowę, przekaż informacje, że może zamówić darmowy bidon poprzez stronę internetową.

  XI. Strój klubowy

  Każdy trener zobowiązany jest do noszenia stroju klubowego podczas meczów, turniejów oraz ile jest w stanie podczas treningów.

  Komplet strojów dostarcza zarząd, braki proszę zgłaszać. (Bluza, spodnie dresowe, koszulka, polówka, ortalion)
  https://gromwolsztyn.pl/zamow-sprzet/

  XII.Testy zawodników

  Trener jest zobowiązany raz w roku (w okresie późnej jesieni – wczesnej wiosny) przeprowadzić testy zawodników oraz wpisać wyniki oraz dane antropometryczne do PTU. Obowiązujące testy:

  • Bieg 10×5 (NBT)
  • Plank (NBT)
  • Skok w dal z miejsca (NBT)
  • Beep Test (NBT)
  • Bieg po slalomie
  • Prowadzenie piłki po slalomie