Oko na rywala: UKS Śrem

W najbliższą sobotę nasi Seniorzy wybiorą się na mecz wyjazdowy, w ramach 24 serii gier Red Box Klasy Okręgowej. Na boisku w Śremie podejmie ich miejscowy UKS, który w tym sezonie jest niekwestionowanym liderem rozgrywek, który pewnie zmierza po awans do V Ligi. Przybliżmy sobie nieco naszego sobotniego rywala.

Zespół ze Śremu, jak już wspominaliśmy, jest liderem rozgrywek. Ba, jest drużyną, która jedną nogą jest już w V Lidze. W dotychczasowych 23 kolejkach zespół sobotnich gospodarzy nie zaznał jeszcze porażki. Tylko 3 mecze zakończyły się remisami, co daje nam aż 20 spotkań ze zdobytym kompletem punktów. Bilans bramkowy tych spotkań to 94 bramki zdobyte i tylko 12 straconych.

Zespół UKS na własnym boisku legitymuje się perfekcyjnym bilansem 11-0-0, w bramkach 60-5. To tylko pokazuje, jak trudne zadanie czeka naszych zawodników w najbliższym meczu. Dość powiedzieć, że tylko raz zdarzyło się, że zespół ze Śremu na własnym obiekcie wygrał tylko jedną bramką. Zespołem, który był najbliżej urwania punktu liderowi, była Pogoń Śmigiel, która przegrała “tylko” 2:1.

Ostatnie 5 spotkań UKS Śrem to komplet wygranych, a złożyły się na to:

2:0 w Zbąszyniu z Obrą

4:1 u siebie ze Spójnią Strykowo

4:0 z Dębem w Kębłowie

4:0 w domu z Koroną Bukowiec

oraz wyjazdowa wygrana z Orłem Granowo 3:1

Spotkanie naszych zespołów zakończyło się remisem 2:2 a bramki dla naszego zespołu zdobywali Oskar Wojciechowski oraz Krystian Kwiatkowski.

Dzięki remisowi w pierwszym spotkaniu, nasz zespół ma szansę zostać jedynym, który nie zostanie pokonany przez UKS Śrem w trakcie całej kampanii 23/24. Wierzymy w to, że nasz zespół pokaże się z dobrej strony, zaprezentuje się skutecznie w ofensywie i defensywie. Serdecznie zapraszamy was do Śremu, w sobotę 11 maja, na godzinę 15:30.