Oko na rywala: Pogoń Śmigiel

XX kolejka RED BOX Klasy Okręgowej przed nami. Zespół trenera Pawła Kotlarskiego uda się do Śmigla, gdzie czekać będzie zespół miejscowej Pogoni. Co wiemy na temat naszego sobotniego rywala? Zapraszamy na nasz stały cykl Oko na rywala.

Początek piłkarskiej wiosny dla naszych Seniorów, to spotkania z niżej notowanymi rywalami. Po meczach z Obrą Zbąszyń, Orkanem Konarzewo i Heliosem Czempiń, przyszedł czas na spotkania z trudniejszymi rywalami. Spotkanie z 3 w tabeli Stellą Luboń zakończyło się okazałym zwycięstwem. Natomiast teraz przyszedł czas na spotkanie z 4 w ligowej tabeli zespołem ze Śmigla.

Zespół Pogoni śmiało można nazwać drużyną swojego boiska, w dotychczas rozegranych 8 spotkaniach ponieśli oni tylko 1 porażkę. Odnotowali także aż 6 wygranych i tylko 1 remis. Bilans bramkowy tych 8 spotkań to 24-12, co daje średnią aż 3 strzelonych goli na mecz. Jednakże patrząc tylko na spotkania wiosenne, bilans domowy zespołu ze Śmigla to 1 wygrana, 1 remis i 1 porażka.

Spotkania jakie Pogoń rozegrała na wiosnę to:

Remis 1:1 z Koroną Bukowiec (dom)

Porażka 0:3 z Dębem Kębłowo (dom)

Wygrana 4:3 ze Spójnią Strykowo (dom)

Wygrana 4:2 z Obrą Zbąszyń (wyjazd)

Patrząc na te wyniki rzuca się w oczy duża liczba bramek zarówno zdobytych jak i straconych. Daje to nadzieję na otwarte spotkanie, pełne okazji dla obu zespołów. Jednakże liczymy na to, że defensywa naszego zespołu okaże się skuteczniejsza od ofensywy rywala.

Już dziś zapraszamy was serdecznie do Śmigla, początek spotkania w sobotę 13 kwietnia o godzinie 16:00.