Już w najbliższą niedzielę, w samo południe, swoje kolejne spotkanie rozegrają seniorzy. Tym razem w ramach 19 kolejki Klasy Okręgowej do Wolsztyna przyjedzie drużyna Stelli Luboń. Przygotowaliśmy dla was krótkie zapoznanie z zespołem przeciwnika.

Zespół z Lubonia po 2 latach gry na poziomie V ligi notuje swój drugi sezon w Klasie Okręgowej. W zeszłym sezonie zespół niedzielnych gości zajął miejsce w środku tabeli, jednak w tegorocznych rozgrywkach zespół ten spisuje się znacznie lepiej. Po 18 rozegranych spotkaniach zajmują oni 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów. Bilans bramkowy to 53 gole zdobyte i tylko 25 straconych. Już do tego momentu zespół z Lubonia zdobył tyle samo bramek ile w całym poprzednim sezonie. Znaczną poprawę zanotowała także defensywa Stelli, która rok temu, po 18 meczach, miała na koncie 44 bramki stracone.

Drużyna z Lubonia w ten rok weszła w bardzo dobrej formie. W 3 dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyła ona komplet punktów, strzelając aż 13 bramek. Pierwsza wiosenna kolejka to zwycięstwo na własnym terenie przeciwko Dębowi Kębłowo 5-4. W następnej kolejce do Lubonia przyjechał zespół Spójni Strykowo, który wrócił do domu z bagażem 6 goli. Z kolei w minionym tygodniu, także na własnym stadionie, wygrali oni z Obrą Zbąszyń 2:0.

Po serii 3 meczów domowych drużyna Stelli przyjedzie do Wolsztyna i Gromowcy z pewnością będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska. Jednakże warto zwrócić uwagę na fakt, że zespół z Lubonia w meczach wyjazdowych stracił tylko 5 bramek. Ich bilans poza własnym obiektem to 6 wygranych, 1 remis i tylko 1 porażka.

Dlatego tym bardziej naszym piłkarzom potrzebne będzie wasze wsparcie! Serdecznie zapraszamy w niedzielę na godzinę 12:00. Bądźcie z nami!